XI Pilchowicki Jarmark Wielkanocny już za nami

1571

Jak zawsze było dużo atrakcji – rozstrzygnięto konkurs Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilchowicach „Najpiękniejsze życzenia wielkanocne”, konkurs rękodzielniczy „Wiosenna Wielkanoc”. Były występy przedszkolaków z Pilchowic, uczniów ze Studia Tańca  EFFORTE, uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pilchowicach oraz  uczniów Niepublicznej Szkoły Muzycznej EGIDA.

W przerwach dzieci zabawiał klaun Bobik. Gościem specjalnym jarmarku była poetka Gabriela Kotas. Można było podziwiać nowe obrazy Amatorskiej Grupy Malarskiej OssianArt, zdjęcia Magdy Boreckiej z XVI Szkolnej Ekspedycji do Korei Południowej  oraz świąteczne dekoracje wykonane przez pilchowickich  przedszkolaków.

Każdy mógł popróbować szczęścia w loterii fantowej i wziąć udział w zbiórce publicznej „Pamiętamy o naszej historii”, a po udanych zakupach na stoiskach lokalnych rękodzielników można było odpocząć w kąciku kawowym. Dzieci świetnie się bawiły w czasie warsztatów rękodzielniczych prowadzonych przez pedagogów z GOK.

Jarmark objął swym honorowym patronatem Wójt Gminy Maciej Gogulla, a zorganizowało Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom we współpracy z sołtysem i radą sołecką Pilchowic, Gminnym Ośrodkiem Kultury i Gminą Pilchowice.