Startuje „Dobry start”

1194

Wójt Gminy Pilchowice informuje, że od 1 sierpnia 2020 r. rusza nabór wniosków o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start”, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną od 1 lipca 2020 r. 

Świadczenie „Dobry start” to 300 zł raz w roku (jednorazowego) wsparcia dla każdego uczącego się dziecka do ukończenia 20. roku życia, lub 24. roku życia w przypadku dziecka/osoby legitymującej się orzeczeniem o niepełnosprawności – bez względu na dochody rodziny. Świadczenie realizowane będzie przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Pilchowicach z siedzibą  w Nieborowicach, przy ul. Głównej 52.

Druk wniosku o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start” można pobrać ze strony internetowej Urzędu Gminy  Pilchowice – www.bip.pilchowice.pl  – zakładka wnioski i druki. Druki w wersji papierowej dostępne są w Ośrodku Pomocy Społecznej w Pilchowicach (siedziba Nieborowice ul. Główna 52).

Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada br.

Ze względu na epidemię COVID-19 zalecane jest składanie wniosków drogą elektroniczną. Osoby, które osobiście będą składać wniosek proszone są o zachowanie środków bezpieczeństwa (maseczki).

Wniosek on-line  można złożyć poprzez: bankowość elektroniczną (należy sprawdzić tę możliwość na stronie swojego banku), PUE ZUS (platformę elektroniczną usług ZUS), portal Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Emp@tia i ePUAP (elektroniczną platformę usług administracji publicznej). Wniosek jest dostępny w każdym z w/w kanałów.

Bieżące informacje odnośnie programu rządowego „Dobry start” w Gminie Pilchowice udzielane będą pod nr tel. 730179561, 32 3327162, 32 3327165