Posiłek w szkole i w domu – 2022

427

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

Wieloletni Rządowy Program 
,,Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023
ROK 2022

Nazwa programu: Moduł 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole 
i w domu” dotyczący wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

Celem modułu 3 Programu jest wzmocnienie opiekuńczej funkcji szkoły podstawowej poprzez tworzenie warunków umożliwiających spożywanie przez uczniów posiłku w trakcie pobytu w szkole.

Nazwa zadania: Doposażenie i poprawa standardu obecnie funkcjonującej stołówki szkolnej (własnej kuchni i jadalni) w Szkole Podstawowej w Pilchowicach.
Wartość dofinansowania: 79 999, 94 zł
Całkowita wartość zadania: 99 999, 93 zł

Gmina Pilchowice pozyskała wsparcie finansowe na doposażenie i poprawę standardu stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej w Pilchowicach. W ramach realizacji zadania przeprowadzone zostały prace remontowo-adaptacyjne służące poprawie standardu funkcjonowania istniejącej stołówki, takie jak: wymiana drzwi wraz z okienkiem podawczym oraz odświeżono ściany. Ponadto stołówka została wyposażona m.in. w sztućce, talerze, kubki, garnki, pojemniki, przybory kuchenne, roboty, patelnie, chłodnie, piec, zmywarkę oraz zostały wymienione stoliki i krzesła w jadalni.

Dofinansowanie w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w domu i szkole” pozwoliło na wymianę wyposażenia jadalni szkolnej podnosząc jej walory estetyczne, 
a przede wszystkim zwiększając liczbę miejsc oraz poprawiając jej funkcjonowanie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPosiłek w szkole i w domu
Następny artykułWażne dla palących węglem