Zmiany w dowodach osobistych

1866
zmiany w wydawaniu dowodów osobistych
zmiany w wydawaniu dowodów osobistych

Od 7 listopada br. można składać wnioski o dowody osobiste z drugą cechą biometryczną. Odciski palców i odwzorowanie podpisu właściciela dowodu osobistego to nowe elementy, które znajdą się w nowych dowodach osobistych. Tym samym złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego oraz jego odbiór wymagać będzie osobistej wizyty w urzędzie.

Odciski palców nie będą pobierane od:

  • dzieci poniżej 12. roku życia,
  • osób, od których pobranie odcisków jest fizycznie niemożliwe.

Złożenie online wniosku o dowód osobisty będzie możliwe wyłącznie w przypadku dowodu osobistego dla dzieci do 12. roku życia.

Nowością będzie mobilna stacja urzędnika. To rozwiązanie dla osób starszych, obłożnie chorych czy z niepełnosprawnością, które nie mogą osobiście stawić się w urzędzie. Dla gminy Pilchowice stacja mobilna urzędnika będzie się znajdować w Urzędzie Miejskim w Gliwicach. Mieszkańcy naszej gminy, którzy chcieliby skorzystać z takiej usługi powinni skontaktować się telefonicznie z Referatem Dowodów Osobistych Urzędu Miejskiego w Gliwicach (32/239 11 28 lub 32/238 54 36) i umówić się na wizytę. Wówczas urzędnik podjedzie pod wskazany adres.

Należy pamiętać, że wszystkie dowody osobiste wydane zgodnie z dotychczas obowiązującym wzorem są nadal ważne do upływu terminu ich ważności, który jest wskazany w dowodzie osobistym.

plakat informacyjny

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAkcja pomocy Polakom na Kresach
Następny artykuł11 listopada 2021 r.