Marco Soccer Cup 2019

2416

Młodych piłkarzy dopingowali Kamil Wilczek i Marcin Brosz

W 15-letniej historii, Noworoczny Halowy Turniej Piłkarski Marco Soccer Cup po raz drugi z rzędu odbył się w gościnnych murach hali sportowej w Pilchowicach. I po raz drugi zwyciężyła drużyna złożona z młodych piłkarzy z Katowic. Przed rokiem triumfował Rozwój, a tym razem po najcenniejsze trofeum sięgnęli reprezentanci Młodej GieKSy.

Marco Soccer Cup/foto: www.krzeminski.com

Sporą niespodziankę uczestnikom rozgrywek zrobił reprezentant Polski – Kamil Wilczek, który na co dzień występuje w duńskiej ekstraklasie, a w czasie turnieju przebywał na świąteczno-noworocznym urlopie w naszym kraju i znalazł czas, by przyjechać do Pilchowic.

Poczynania młodych piłkarzy śledził też m.in. trener Górnika Zabrze – Marcin Brosz, a w ramach turnieju adresowanego do rocznika 2007, w meczu pokazowym wystąpiła drużyna sponsora tytularnego – Marco, której rywalem byli m.in. zwycięzcy pierwszej edycji turnieju sprzed 15. lat. W zespole tym gościnnie wystąpił Marcin Leszczyński – obecny zawodnik Wilków Wilcza. Jego team przegrał z Marco 3:4, jednak on sam wpisał się na listę strzelców.

Na uwagę zasługuje coraz lepsza postawa w tych rozgrywkach reprezentacji Gminy Pilchowice, która tym razem zajęła miejsce na najniższym stopniu podium (na 2. miejscu uplasowała się Reprezentacja Podokręgu Zabrze).

Czwarte, piąte i szóste miejsce zajęli odpowiednio KS MOSiR Czerwionka-Leszczyny, RKP ROW Rybnik i Polonia Łaziska Górne.

Nasz zespół odniósł dwa zwycięstwa: 2:0 z Polonią Łaziska Górne i 2:0 z KS MOSiR Czerwionka-Leszczyny oraz doznał trzech porażek: 1:2 z RKP ROW Rybnik, 1:2 z Młodą GieKSą Katowice i 1:8 z Reprezentacją Podokręgu Zabrze.

Reprezentacja Gminy Pilchowice wystąpiła w składzie: Błażej Nowak, Paweł Chrośnik, Dawid Krzan, Jacek Salbert, Dominik Szendzielorz, Łukasz Leś, Kacper Stachyra, Filip Ratański, Adam Nocoń, Igor Bartela. Trener: Daniel Czempiel.