Logo Gminy

4450

Chcemy zaprezentować Państwu projekt logo Gminy Pilchowice. Potrzeba stworzenia logotypu zrodziła się z wielu względów. Najważniejszy z nich to fakt, że dotychczas używany herb gminy, z racji swojej powagi, nie powinien być stosowany przy każdej okazji i sposobności. Dla celów promocyjnych samorządy od lat stosują logotypy, które mają szerokie zastosowanie w tworzonych przez siebie gadżetach, grafikach i drukach promocyjnych.

W związku z tym, Wójt Gminy Pilchowice Maciej Gogulla 11 lutego 2016 r. ogłosił konkurs na opracowanie logotypu promocyjnego dla gminy. W konkursie wzięło udział 46 ofert zawierających łącznie 65 projektów.

Komisja konkursowa zgodnie wybrała projekt przedstawiony przez Panią mgr inż. arch. Aleksandrę Krzyżanowską, która tak scharakteryzowała propozycję logotypu:

„Założeniem projektowym przedstawionego loga Gminy Pilchowice jest fakt, że tworzy ją siedem sołectw z centralną lokalizacją Sołectwa Pilchowice. Znak loga oparty jest na geograficznych relacjach pomiędzy sołectwami, a kwadraty, odpowiadające sołectwom, w różnych kolorach, lecz tej samej wielkości, połączone są ze sobą schematycznymi układami komunikacyjnymi. Czcionka zastosowana w napisie GMINA PILCHOWICE została zrewitalizowana na podstawie historycznych zdjęć stacji Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Nowoczesna kolorystyka znaku pozytywnie wpływa na odbiorcę, a układ graficzny jest rozpoznawalny i łatwy do zapamiętania.”

Poniżej zamieszczamy prezentację przygotowaną przez laureatkę konkursu, która przedstawia m.in. inspirację i wersje graficzne logotypu.

PREZENTACJA LOGOTYPU GMINY PILCHOWICE

Mamy nadzieję, że logo spodoba się Państwu i zagości na stałe w naszej świadomości i przestrzeni publicznej.

Poprawność zastosowania logo na materiałach musi być każdorazowo zatwierdzana przez Wójta Gminy Pilchowice. Projekty należy przesyłać na adres ug@pilchowice.pl.

Logo w różnych wersjach kolorystycznych do pobrania w następujących formatach:

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBaner
Następny artykułGminy partnerskie