Budżet Obywatelski Województwa Śląskiego 2020

965

W grudniu 2019 roku zakończyła się pierwsza edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego, podczas której mieszkańcy decydowali, w jaki sposób rozdysponować 10 milionów złotych z budżetu Województwa. Mieszkańcy zgłosili, a następnie wybrali zadania z ich perspektywy najważniejsze dla rozwoju regionu i naszej społeczności. Wśród 43 zadań, zatwierdzonych przez Zarząd Województwa do realizacji w 2020 roku, znalazły się projekty na rzecz każdego z podregionów.

Już wkrótce rozpocznie się II edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W lutym i marcu odbędzie się cykl spotkań z mieszkańcami, podczas których przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego będą przybliżali najważniejsze zasady tego przedsięwzięcia, informowali o możliwościach, które MBO stwarza oraz dzielili się doświadczeniami z I edycji.

Spotkania informacyjne odbędą się na terenie całego województwa. Pierwsze spotkanie, na które serdecznie zapraszam będzie miało miejsce w Gliwicach 18 lutego 2020 r. (wtorek) o godz. 16.30 w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II 5A (Sala Konferencyjna).

Budżet obywatelski
Budżet obywatelski