10 placów zabaw niebawem nabierze nowych kształtów

759

Sportowy, Sprawnościowy, Tropikalny, Morski, Kasztanowy, czy Park Dinozaurów, to tylko niektóre z nazw projektowanych parków.

W ciągu 13 miesięcy od podpisania umowy, co nastąpiło pod koniec lipca 2023 r. zmodernizowanych zostanie 10 placów zabaw: w Stanicy przy ul. Sportowej, w Leboszowicach przy ul. Smolnickiej, w Kuźni Nieborowskiej przy ul. Kasztanowej, w Żernicy przy ul. Szafranka i ul. Miki, w Wilczy przy ul. Karola Miarki i ul. Grzonki oraz w samych Pilchowicach przy ul. Damrota (Park) i dwa przy ul. Szkolnej.

Cieszę się, że przetarg wygrała firma z dużym doświadczeniem – podkreślił Maciej Gogulla, wójt gminy – bo daje to gwarancję terminowego i fachowego podejścia do realizacji. Mieszkańcy zyskają w niedługim czasie piękne miejsca, gdzie można będzie aktywnie spędzać czas. Można powiedzieć, że wraz z będącym na ukończeniu, nowym placem zabaw w Nieborowicach gmina będzie miała obiekty rekreacyjne na najwyższym poziomie – przekazał wójt Maciej Gogulla.

Nowe place zabaw - podpisanie umowy
Nowe place zabaw – podpisanie umowy

W podpisaniu umowy uczestniczyli: Maciej Gogulla – wójt gminy, Adam Marquardt – członek zarządu firmy BAUGART, wykonawcy inwestycji oraz poseł Jarosław Gonciarz, który intensywnie i jak widać skutecznie zabiegał o przyznanie środków z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polskiego Ładu”