Świąteczna pomoc

1058

Gmina Pilchowice pomaga w organizacji świątecznej pomocy
dla rodaków na kresach.

Zbliża się prawdziwie wyjątkowy czas Bożego Narodzenia. Czy zmęczeni grudniową gonitwą, znajdziemy w sobie w ten przedświąteczny czas pokłady dobroci i życzliwości dla potrzebujących?

Za naszą wschodnia granicą żyją rodacy, którzy tak jak my kultywują nasze tradycje i zwyczaje świąteczne. Mimo odległości, oni dalej czują i myślą po polsku. Nie wszyscy mogą godnie przeżyć te najbardziej rodzinne święta. Chcielibyśmy przyczynić się do tego, aby oni w tych dniach poczuli, że nie są zapomniani.

Od 3 do 11 grudnia będziemy zbierać produkty żywnościowe lub gotowe paczki w których mogą się znajdować: kawa, herbata, kakao, makaron, owoce i warzywa w puszkach, konserwy mięsne, środki czystości i oczywiście kartki z życzeniami.

Zbiórki odbędą się w szkołach na terenie Gminy Pilchowice, w Gminnym Ośrodku Kultury w Wilczy, w filiach Gminnej Biblioteki Publicznej w Żernicy i Nieborowicach, Restauracji Letniej w Knurowie ul. Szpitalna 3, Klubie Sportowym Spartan w Knurowie ul. Kapelanów Wojskowych 2E, Zespole Szkół im. I. Paderewskiego w Knurowie ul. 1 Maja 21.

Akcja odbywa się staraniem Fundacji „Pomaganie Łączy Ludzi” w Knurowie, akcję wspiera Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Bytomiu –główny organizator akcji na Śląsku.