Ostatni, ale za to jaki…

459
Gmina Pilchowice będzie Partnerem Społecznym meczu Górnika Zabrze, który zostanie rozegrany w ramach przedostatniej kolejki sezonu 2022/2023.
Rozgrywki ruszają już w piątek (15 lipca 2022 r.), a kilkadziesiąt godzin wcześniej Górnik Zabrze zorganizował spotkanie w ramach programu „Klub Kibiców Śląskich Miast”. Pilchowice reprezentował Mateusz Tkocz – skarbnik gminy, który wrócił z informacją, że wspólnie z Rydułtowami będziemy Partnerem Społecznym meczu 14-krotnych mistrzów Polski z Pogonią Szczecin.
Spotkanie to zostanie rozegrane w ramach przedostatniej serii spotkań nowego sezonu, która została wyznaczona na 20-21 maja przyszłego roku.
Przypomnijmy, że „Portowcy” to brązowi medaliści sezonu 2021/2022, a w zespole ze Szczecina występuje m.in. Kamil Grosicki.
Wracając do spotkania w ramach programu „Klub Kibiców Śląskich Miast”, przedstawiciele Górnika Zabrze poinformowali, że wraz z nowym sezonem – po przerwie pandemicznej – wraca tak zwana dziecięca eskorta. To jedna z największych atrakcji dla najmłodszych, którzy przed meczem wyprowadzają piłkarzy na murawę.
Wraz z nowymi rozgrywkami przygotowano również inne atrakcje dla kibiców, o których poinformujemy w trakcie sezonu.
A tak było w poprzednich sezonach.