Najwyższe nakłady inwestycyjne w historii

914

Ponad 13 milionów złotych zostanie wydanych w najbliższym czasie na budowę sieci kanalizacji sanitarnej i oczyszczalnię ścieków.

Nigdy nie byłoby nas stać na takie inwestycje, gdybyśmy mieli finansować je wyłącznie ze środków własnych. Możemy przystąpić do ich realizacji dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Śląskiego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środkom z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska – podkreślił Maciej Gogulla, wójt gminy Pilchowice. To największe nakłady inwestycyjne w historii gminy i ten fakt niezmiernie cieszy, jest także dla nas ogromnym wyzwaniem.

Podpisanie umowy na sieć kanalizacji sanitarnej
Podpisanie umowy na sieć kanalizacji sanitarnej

Dzięki podpisanej właśnie umowie z wykonawcą powstanie ponad 3 km sieci kanalizacji sanitarnej w Pilchowicach od przeznaczonej do likwidacji oczyszczalni ścieków na ul. Dworcowej i dalej ulicami (lub ich częściami): Damrota, Rynek, Szkolną, Górniczą, przejście w poprzek ul. Leboszowskiej, ul. Skarbnika i Gwarków. W planie jest także budowa dwóch przepompowni ścieków oraz likwidacja dotychczasowych oczyszczalni ścieków na ul. Dworcowej oraz Szkolnej i budowa jednej na osiedlu Piaski w miejscu dotychczasowej.

Podpisanie umowy na sieć kanalizacji sanitarnej
Podpisanie umowy na sieć kanalizacji sanitarnej

Za realizację inwestycji odpowiadać będzie Pilchowickie Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o. oraz Urząd Gminy Pilchowice, a generalnym wykonawcą została firma Technical Solutions z Kędzierzyna-Koźla.