Komunikacyjne zmiany

1483

W związku z zakończeniem prac na DW 921 (ul. Gliwicka – Pilchowice) nastąpiło przywrócenie stałej trasy przejazdu linii autobusowej nr 159 (Leboszowice Las – Żernica Skrzyżowanie). Dodatkowo wprowadzone zostały do obsługi nowe przystanki przy ul. Gliwickiej w Pilchowicach:

  • „Pilchowice Łuże” – przystanek na żądanie (w kierunku Leboszowic),
  • „Pilchowice Grabowa” – przystanek na żądanie (w obu kierunkach).

Jednocześnie wprowadzone zostały korekty godzin odjazdów linii nr 159, które zapewniają połączenia przesiadkowe pomiędzy liniami nr 159 (Leboszowice Las – Żernica Skrzyżowanie) i nr 60 (Stanica Kościół – Żerniki Osiedle) w obu kierunkach na przystankach „Nieborowice Łuże [nż]” i „Pilchowice Łuże [nż]”. Powyższe zmiany umożliwiły podróżującym z ul. Gliwickiej w Pilchowicach przesiadkę z linii nr 159 i zmianę na linię nr 60 jadącą w kierunku Gliwic. Zmiany obowiązują od dnia 4 stycznia 2021 r. Nowe rozkład jazdy linii 159 dostępne są na stronie ZTM – https://rj.metropoliaztm.pl/rozklady/1-159/.

Centrum przesiadkowe w Wilczy od 18 stycznia 2021 roku zostanie włączone do obsługi komunikacyjnej. Zostanie wprowadzona nieznaczna korekta rozkładów jazdy linii nr 60 i linii nr 236 w celu usystematyzowania odjazdów na terenie gmin: Pilchowice, Knurów.