Festiwal pełen słodyczy

1826

Koło Gospodyń Wiejskich w Żernicy oraz Małgorzata Surdel wśród laureatów I Festiwalu Tortów, Ciast i Ciasteczek Powiatu Gliwickiego, który odbył się 24 marca 2019 r. w Rudzińcu.

Tort zwycięzca
Tym tortem Koło Gospodyń Wiejskich z Żernicy wygrało

Za najlepszy i najładniejszy tort uznano dzieło Koła Gospodyń Wiejskich w Żernicy, a Małgorzata Surdel zajęła III miejsce w kategorii ciasteczko.

To była prawdziwa uczta dla podniebienia. I Festiwal Tortów, Ciast i Ciasteczek Powiatu Gliwickiego zgromadził tłumy, a smak słodyczy u wszystkich budził uśmiech na twarzy.

Podczas jej trwania można było podziwiać pokazy m.in. mistrzów Polski w lodziarstwie i cukierników, skosztować licznych tortów, ciast i ciasteczek i bawić się przy piosenkach w wykonaniu Bernadety Kowalskiej, zaś dzieci z ochotą uczestniczyły w warsztatach cukierniczych. Oblegane były stoiska licznych wystawców, prezentujących słodkie pyszności i to, co niezbędne jest do ich wytwarzania. Wielkie wzięcie miały degustacje wspaniałych ciast, ciasteczek i tortów.

Częścią przedsięwzięcia był Konkurs na wyrób cukierniczy, w którym wzięło udział 13 uczestników: osób fizycznych – pasjonatów słodkości oraz organizacji społecznych. Ich wypieki oceniało jury w składzie: poseł Barbara Dziuk, starosta gliwicki Waldemar Dombek oraz Katarzyna Panfiluk, nauczycielka w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie, ekspertka w dziedzinie kulinariów i cukiernictwa. Po wnikliwej analizie walorów smakowych i estetycznych konkursowych pyszności Grand Prix Festiwalu otrzymało Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Bojszowie, zaś I miejsca w poszczególnych kategoriach zajęły Żaklina Gorzel, Magdalena Flak oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Żernicy.

Organizatorami imprezy byli społeczniczka z gminy Rudziniec, Regina Wieczorek oraz restauracja „Leśna Perła”. Patronat honorowy nad I Festiwalem Tortów, Ciast i Ciasteczek Powiatu Gliwickiego sprawowali Barbara Dziuk – poseł na Sejm RP oraz Waldemar Dombek – starosta gliwicki.  

Liczne nagrody ufundowali: poseł Barbara Dziuk, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, starosta Waldemar Dombek, Józef Kruczek – radny Rady Powiatu Gliwickiego oraz Henryk Targowski i Tomasz Falfasiński – radni Rady Gminy Rudziniec.

Oto pełna lista nagrodzonych:

Kategoria – TORT „Pasjonaci słodkości”
I miejsce – Żaklina Gorzel
II miejsce – Karolina Szmuc
dwa III miejsca – Natalia Podniesińska oraz Agnieszka Stenchlik

Kategoria – CIASTECZKO „Pasjonaci słodkości”
I miejsce – Magdalena Flak
II miejsce – Małgorzata Mrozowska – Pałgan
III miejsce – Małgorzata Surdel

Kategoria – TORT „Organizacje społeczne”
I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Żernicy
II miejsce – Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Bojszowie

GRAND – PRIX Festiwalu otrzymało Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Bojszowie.

Zdjęcia: www.starostwo.gliwice.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWidzimy się na stadionie
Następny artykułUWAGA – utrudnienia na drogach