Informacja Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego
Szanowni Państwo,
monitorowanie zanieczyszczeń w rolnictwie ma kluczowe znaczenie dla ochrony zdrowia środowiska i jakości produktów rolnych. Wsparcie obserwacji rozkładu zanieczyszczeń w rolnictwie jest niezbędne do skutecznego zarządzania środowiskiem. Pozwala to na szybkie identyfikowanie obszarów zagrożonych i podejmowanie odpowiednich działań naprawczych. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach w konsorcjum z Instytutem Lotnictwa – Siecią Badawczą Łukasiewicz oraz Instytutem Ogrodnictwa – Państwowym Instytutem Badawczym, realizuje w ramach VI konkursu INFOSTRATEG „Zaawansowane technologie informacyjne, telekomunikacyjne i mechatroniczne” projekt pt. Wsparcie obserwacji rozkładu zanieczyszczeń w rolnictwie. Celem projektu jest opracowanie uniwersalnego systemu do monitorowania zanieczyszczeń w roślinności i glebie z wykorzystaniem technik teledetekcyjnych na potrzeby rolnictwa.
Tym samym, chcielibyśmy zachęcić Państwa do wzięcia udziału w badaniu ankietowym, którego celem jest zebranie opinii i potrzeb, jako od potencjalnych użytkowników systemu. Udzielone przez Państwa odpowiedzi umożliwią stworzenie zoptymalizowanych funkcjonalności systemu WORZ (Wsparcie obserwacji rozkładu zanieczyszczeń w rolnictwie), który ma służyć monitorowaniu zanieczyszczeń środowiskowych, ze szczególnym uwzględnieniem pestycydów, metali ciężkich oraz innych zagrożeń dla zdrowia i środowiska.
Wypełnienie ankiety powinno zająć Państwu nie więcej, jak 10 minut, a poniższy link bezpośrednio przekieruje Państwa do badania ankietowego:
Badanie ankietowe jest anonimowe, a udzielone przez Państwa odpowiedzi będą traktowane z zachowaniem ścisłej poufności.
Badanie ankietowe będzie aktywne do 28 lutego 2025 r. Z góry dziękujemy za Państwa udział w badaniu i zaangażowanie.
Z wyrazami szacunku, Zespół IUNG-PIB