Przedszkole dla Stanicy

637

Wszystko zaczyna się od przedszkola, a dla najmłodszych mieszkańców Stanicy, wszystko zaczyna się w nowym przedszkolu.

W Dniu Przedszkolaka – symbolicznie – otwarty został nowy obiekt na edukacyjnej mapie gminy Pilchowice.

Przedszkole w Stanicy
Przedszkole w Stanicy

Nowoczesna placówka przygotowana jest na przyjęcie 4 oddziałów przedszkolnych dla których przygotowano salę zabaw, łazienkę i magazyn sprzętu. W budynku znajduje się także w pełni wyposażona kuchnia.

Wraz z przedszkolem powstała sala przeznaczona na cele społeczno-kulturalne z salą spotkań, kuchnią, toaletami i magazynem o łącznej powierzchni 205 metrów kwadratowych).

Budynek przedszkola ma powierzchnię 807,93 m2 i składa się z czterech oddziałów przedszkolnych wraz z zapleczem (kuchnia, kotłownia, pomieszczenia biurowe i pomocnicze) oraz terenem rekreacyjnym i placem zabaw dla dzieci.

Cała inwestycja została wykonana w terminie od kwietnia do września, a wartość wyniosła  6.081693,56 zł, ale aż 85 proc. tej kwoty to pieniądze pochodzące z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład (5 137 064,25). co – jak podkreślił – Maciej Gogulla, wójt gminy Pilchowice zawdzięczamy staraniom: posła Jarosława Gonciarza, wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka i radnego wojewódzkiego Bartłomieja Kowalskiego. Na uwagę zasługuje również doskonała współpraca z Radą Gminy Pilchowice w kwestii realizacji tak ważnej dla mieszkańców Stanicy inwestycji.


Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski

Nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli jest dużo ludzi dobrej woli wokoło, jeśli jest pasja, zaangażowanie i jest chęć współpracy. Wtedy można realizować takie projekty jak ten w Stanicy. Po to powstały Programy Inwestycji Strategicznych, by wspierać potrzebne i dobrze przygotowane projekty.


Jarosław Gonciarz, poseł na Sejm RP

Na tym, między innymi, polega praca parlamentarzysty, by zabiegać o wsparcie dla realizacji potrzebnych projektów, a takim bez wątpienia był pomysł budowy przedszkola w Stanicy. Cieszę się, że dzięki dobrej współpracy możemy dzisiaj świętować powstanie tego obiektu, który służyć będzie najmłodszym mieszkańcom gminy, w której i ja mieszkam.


Maciej Gogulla, wójt gminy Pilchowice

Kilkanaście lat temu w gminie funkcjonowało 10 oddziałów przedszkolnych, teraz mamy ich 25. To pokazuje z jakim wyzwaniem przyszło nam zmierzyć się, by zapewnić opiekę przedszkolną dzieciom, których z roku na rok przybywa. Cieszę się, że nasze marzenia udaje się zrealizować.