Noworoczne spełnianie piłkarskich marzeń

1794

Noworoczny Halowy Turniej Piłkarski dla dzieci na stałe zagościł w kalendarzu imprez sportowych organizowanych w Pilchowicach. Jego 16. edycja odbyła się 11 stycznia i zakończyła się triumfem Akademii Piłkarskiej Team Gliwice. Reprezentacja Gminy Pilchowice uplasowała się na piątym miejscu.

– Te turnieje mają dostarczać pozytywnych emocji i wrażeń związanych z rywalizacją, ale i stwarzać młodym zawodnikom możliwość poznawania piłkarzy i trenerów mających na swym koncie znaczące sukcesy – mówi organizator noworocznych rozgrywek z agencji PiSk Piotr Skorupa. – Biorąc pod uwagę tylko trzy ostatnie edycje, należy przypomnieć, że dwa lata temu do Pilchowic przyjechał Jerzy Dudek, zwycięzca Ligi Mistrzów z FC Liverpool, a także bramkarz reprezentacji Polski i Realu Madryt. Rok temu mieliśmy okazję gościć Kamila Wilczka, króla strzelców naszej ekstraklasy, reprezentanta Polski i piłkarza Broendby Kopenhaga. Wreszcie w tym roku na moje zaproszenie odpowiedział m.in. Dariusz Dudek, były piłkarz Widzewa Łódź i Legii Warszawa, a obecnie trener Zagłębia Sosnowiec.

Z dziennikarskiego obowiązku dodajmy, że w roli gości honorowych wystąpili w tym roku także Józef Dankowski (były kapitan Górnika Zabrze, 4-krotny mistrz Polski, reprezentant Polski, trener), Michał Zieliński (były piłkarz m.in. Górnika Zabrze, GKS-u Katowice, Korony Kielce, reprezentant Polski), Jarosław Kaszowski (były reprezentant Polski w futsalu i piłkarz Piasta Gliwice, który przeszedł z tym klubem drogę od B Klasy do Ekstraklasy), a także Andrzej Orzeszek (były piłkarz Górnika Zabrze).

Na parkiecie hali Zespołu Szkół rywalizowało sześć drużyn, w tym Reprezentacja Gminy Pilchowice, która zanotowała cztery remisy i porażkę (0:1 z Jednością 32 Przyszowice, 1:1 z KS 94 Rachowice, 1:1 z AP Team Gliwice, 0:0 z Reprezentacją Podokręgu Zabrze, 2:2 z MLKS Woźniki). 

Reprezentację Gminy Pilchowice prowadził Daniel Czempiel, a zespół wystąpił w składzie: Marcin Górecki, Wojciech Kania, Filip Ratański, Jakub Majsnerowski, Krzysztof Adamek, Karol Cieślar, Michał Kot, Jacek Salbert, Michał Puhl, Karol Mikołajczyk.

Turniej odbył się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Pilchowice – Macieja Gogulli i zakończył się sukcesem Akademii Piłkarskiej Team Gliwice.

Końcowa klasyfikacja:

  1. Akademia Piłkarska Team Gliwice
  2. Reprezentacja Podokręgu Zabrze
  3. KS 94 Rachowice
  4. Jedność 32 Przyszowice
  5. Reprezentacja Gminy Pilchowice
  6. MLKS Woźniki
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpektakl „Jo był ukradziony”
Następny artykułWypełnij ankietę