Można jeszcze skorzystać z dotacji do wymiany źródła ciepła

1692

Jeszcze w tym roku można skorzystać z dotacji do wymiany źródła ciepła  !!

Wójt Gminy Pilchowice, informuje że w ramach  gminnego Programu Ograniczenia Niskiej Emisji można skorzystać z dotacji do wymiany źródła ciepła jeszcze w bieżącym roku.

Jeśli potrzebujesz wymienić stary piec na nowe źródło ciepła (pompę ciepła, kocioł gazowy, kocioł na paliwo stałe z podajnikiem), proszę  skontaktuj się pilnie z Ekodoradcą w Urzędzie Gminy Pilchowice. Ekodoradca pomoże w wypełnieniu wniosku o dotację gminną, skoordynuje realizację inwestycji oraz pomoże w skompletowaniu dokumentów do uzyskania  dopłaty  z innych źródeł finansowania np. z programu Czyste Powietrze.

Przypominamy, że do końca 2023 roku należy wymienić stare urządzenia grzewcze, których eksploatacja rozpoczęła się w latach 2007-2012 r.

Kotły oraz inne urządzenia na paliwo stałe uruchomione do 2006 roku nie mogą być już użytkowane w gospodarstwach domowych od 01.01.2022 r.

Osoby zainteresowane informacją lub skorzystaniem z dopłaty w tym roku prosimy kontaktować się bezpośrednio z referatem Ochrony Środowiska pod numer telefonu 32 332 71 57.