I Kongres Gmin i Organizacji Pozarządowych Powiatu Gliwickiego

390

„Tak” dla aktywności społecznej – kongres samorządowców i organizacji pozarządowych

I Kongres Gmin i Organizacji Pozarządowych Powiatu Gliwickiego
I Kongres Gmin i Organizacji Pozarządowych Powiatu Gliwickiego

Wspólnie z samorządowcami powiatu gliwickiego zapraszamy 22 maja na godz. 16.00 do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu na I Kongres Gmin i Organizacji Pozarządowych Powiatu Gliwickiego. Będzie szansa, by porozmawiać o potrzebach sektora pozarządowego na naszym terenie oraz wyzwaniach i wyzwaniach dla niego.

Tematem pierwszej spotkania części będzie opracowanie charakterystyki obszarów aktywności społecznej, pod kątem ich form, przedmiotu, partnerów oraz źródeł finansowania. Owocem drugiej będzie mapa potrzeb lokalnych organizacji pozarządowych i społeczników. W tej części będzie również czas na dyskusję o roli samorządów w kreowaniu i wspieraniu aktywności oddolnej. W przerwie będzie okazja do nawiązania kontaktów oraz rozmów przy kawie i ciastku. Podczas spotkania wykorzystane zostaną techniki warsztatowe – m.in tzw. metoda stolikowa (World Café), która pozwala na swobodną wymianę opinii i pomysłów.

Zapraszamy do udziału przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz społeczników. W wydarzeniu wezmą również udział przedstawiciele samorządów powiatu gliwickiego.

Udział jest bezpłatny. Prosimy o potwierdzenie udziału poprzez wypełnienie formularza: https://forms.gle/wm6JxWvPjzaHwf2x5

Kontakt: mokis@mokis.pyskowice.pl lub tel. 692 211 569.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPropozycje dla seniorów
Następny artykułWybory ławników