9…2…1… START ROBOTY RUSZAJĄ

2049

Jeszcze w tym roku ruszą roboty budowlane związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 921 w Pilchowicach. A w roku 2020 powstanie pierwszy odcinek tak długo wyczekiwanego chodnika na Kuźni Nieborowskiej.

26 czerwca br. Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z Wykonawcą, na podstawie której przebudowany zostanie odcinek ul. Gliwickiej od skrzyżowania z ul. Rybnicką (DK 78) do ul. Bierawka, tj. o długości ponad 2,2 km.

9...2...1... START ROBOTY RUSZAJĄ
9…2…1… START ROBOTY RUSZAJĄ

– „Cieszę się, że najważniejsza inwestycja drogowa w gminie Pilchowice, o którą kolejne władze gminy zabiegały od blisko dwóch dekad, staje się w końcu rzeczywistością. Przebudowa ul. Gliwickiej w Pilchowicach rozpocznie się w najbliższych tygodniach. Za rok ul. Gliwicka będzie nowoczesną
i bezpieczną drogą wojewódzką z chodnikami, oświetleniem i odwodnieniem” – mówi Maciej Gogulla, wójt Gminy Pilchowice.

Zakres prac jest bardzo duży i obejmuje przebudowę całej konstrukcji drogi wraz z podbudową, budowę chodników na całym odcinku, zatok autobusowych i zjazdów do posesji, a także budowę oświetlenia i odwodnienia drogi, w tym kanalizacji deszczowej. Wybranym w drodze przetargu Wykonawcą jest konsorcjum firm Domax oraz Technical Solutions i Hucz z Boronowa i Kędzierzyna Koźla. Zgodnie z umową zakończenie prac przewidziano na listopad 2020 roku, a wartość inwestycji to blisko 15 milionów złotych, jej realizacja spowoduje czasowe utrudnienia w ruchu na przedmiotowym odcinku, dlatego też Inwestor prosi mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość.

Drugi etap przebudowy DW 921, od ul. Bierawka w Pilchowicach do ostatnich zabudowań w Stanicy jest w trakcie projektowania, koniec prac projektowych zaplanowano w I połowie 2020 roku.

Kolejną ważną inwestycją dotyczącą drogi wojewódzkiej 921 jest budowa chodnika w Kuźni Nieborowskiej wzdłuż
ul. Knurowskiej od skrzyżowania z DK 78 do skrzyżowania z ul. Wiejską i Kasztanową.
Dzięki staraniom władz gminy oraz radnych wojewódzkich, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski zapewnił, że budowa chodnika przy ul. Knurowskiej zostanie wpisana do budżetu województwa na 2020 rok.

W starania o tę inwestycję włączył się radny Sejmiku Śląskiego Bartłomiej Kowalski. – „Droga wojewódzka nr 921 na terenie Gminy Pilchowice jest bardzo ważnym ciągiem drogowym naszego województwa. Oprócz przebudowy ul. Gliwickiej w Pilchowicach, również w Kuźni Nieborowskiej wybudowany zostanie chodnik. Współpraca władz samorządowych na szczeblu gminy i województwa znacząco zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców korzystających
z drogi” – dodaje Bartłomiej Kowalski.

Sołtys Kuźni Nieborowskiej nie kryje zadowolenia z chodnika przy DW 921. – „Chodnik przy ruchliwej ul. Knurowskiej to inwestycja niezwykle oczekiwana przez mieszkańców. Mam jednak nadzieję, że budowa chodnika od Łużów do ul. Kasztanowej w przyszłym roku to dobry początek, że Samorząd Województwa nie zapomni o bezpieczeństwie pozostałych kuźniczan i uda mu się wygospodarować w budżecie środki na budowę chodnika wzdłuż  drugiej części wsi” – mówi sołtys Bożena Koprjaniuk.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpotkanie informacyjno-szkoleniowe
Następny artykułDożynki 2019